Bármennyire is nehezünkre sokszor elhinni, de igaz: a Facebook mára tele van hírességgel, akik rendszeresen tartják a kapcsolatot a rajongóikkal!
Mike Portnoy elfogadta a felkérést
Egyszer, még régebben, úgy a nyár elején talán, nem is tudom pontosan mikor elkezdtem keresgélni a kedvenc zenekarom után a Facebookon. A Dream Theatert meg is találtam, de nem csak konkrét a zenekar profilja érdekelt, hanem esetlegesen a tagoké, főként Mike Portnoy-é. És láss csodát! MP már akkor is fent volt! Azóta a többi tag, LaBrie az énekes, Jordan Rudess a billentyűs és John Petrucci, a gitáros is fent van (Portnoy azóta kilépett a zenekarból). Aki aktívan kommunikál közülük az FB-n, az Portnoy és Petrucci, utóbbi a múltkor pl. mobiltelefonon keresztül tette közzé, hogy a Knicks meccsen Scott-nak hála milyen jó helyen ülhet a fiával a Madison Square Garden-ben.
Portnoy is rendszeresen közöl hírt, hol áll az A7X-el folytatott turnén, stb. Képeket tölt fel, ez is nagyon jó ötlet. Eric Clapton is rendszeresen kommunikál közönségével, legalábbis aki kezeli a profilját, sokszor csak promóciós anyag található a lapján.
Magyar vonatkozásban a most az RTL Klubon futó X-Faktor összes mentora fent van, én egyedül ifj. Malek Miklós hivatalos oldalát követem, ő rendszeresen, az adás közti szünetekben is kiírja, hogy melyik számon és kire kell szavazni, de a hét elején a szombati döntését magyarázta és próbálta megértetni a rajongókkal, hogy miért azt küldte haza, akit. Biztos rengeteg mindenki fent van még, én nem sok mindenkit "lájkoltam" és "követek".
Színészek, politikusok, egyéb személyiségek
Nem csak a zenész társadalom képviselteti magát ilyen módon a közösségi hálózati közegben. Eva Longoria is megtalálható, képeket oszt meg magáról (több mint egymillió rajongó!), Kiss Ádám humorista sorsolást rendez ShowderKlub felvételére, valamint videókat tölt fel. Az Amerikában híres autóversenyző hölgy, Danica Patrick is rendszeresen beszámol arról, hogy éppen hanyadik az aktuális szabadedzésen vagy időmérőn.
Magyar politikusok is regisztrálták már magukat, így csak hogy egy-két híresebbet említsek: Orbán Viktor, Mesterházy Attila.
Összegezve
Több ismert embert nem szeretnék itt most felsorolni, rengeteg van még, itt néhányat ragadtam csak ki csupán, amelyre konkrét példát tudtam. Ezek a regisztrációk valóban azoktól a személyektől származnak, akit a név takar, nem rajongók által gyártott kamuprofilok. Én nagyon jónak, és ötletesnek tartom, hogy közösségi hálónak, ennek a "szükséges rossznak" felismerték ezek az emberek az előnyeit, és ezt ki is használják. Összességében talán még nincs annyira elterjedve a használata kommunikáció terén a rajongók felé, mint a Twitternek, de emelkedő pályát mutat. A Twitter mindenképpen előtte jár még az FB-nek ezen a téren, hiszen a Forma-1-es pilóták rendszeresen ott osztják meg élményeiket, eredményeiket, mondanivalójukat a rajongókkal, "követőkkel", de James LaBrie és Jordan Rudess aktivitása is nagyobb a Twitteren, mint a Facebookon, olyanokat említve, akiket tényleg össze tudok hasonlítani. Számomra a Twitter idegenebb, talán egyszer a Facebook megelőzi a csiripelő társát.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése